Fotografia Adama Pietrasiewicza
Adam Pietrasiewicz
Widziane z pozycji siedzącej
czyli
co mam do powiedzenia na tematy bieżące i ponadczasowe.

E-book - historical fiction

Przejście do strony na której można kupić ebook Powroty

Co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Wolność układania swastyki z Prince Polo

23 stycznia 2018

biały gołąb na niebie na tle słońca

Wolność według wielu polega na tym, że można robić co się chce. Mnie się wydaje, że wolność bardziej polega na tym, że można czegoś nie robić, jak się nie chce, ale to oczywiście szczegół, co do którego można się spierać.

Nie mam telewizji, nie oglądałem reportażu o idiotach świętujących urodziny Hitlera. Dowiedziałem się z różnych źródeł, że 6 głupków urządziło sobie w lesie imprezę z tej okazji. Dziś tryumfujący pan minister Jaki opublikował na Twitterze wniosek o ściganie tych głupków.

Uważam, że to niedobrze. Jest to kolejny objaw likwidacji wolności obywatelskich. Z tego, co zrozumiałem z relacji o reportażu głupki urządziły sobie PRYWATNĄ imprezę w LESIE, niepublicznie.

Zakazywanie ludziom organizowania sobie prywatnych imprez - podkreślam słowo PRYWATNYCH - jest zamachem na wolność człowieka. Prawo z różnych względów (co do których słuszności mam daleko idące zastrzeżenia) zakazuje propagowania idei nazistowskich. Prywatna impreza 6 głupków w lesie NIE JEST propagowaniem niczego. Jest PRYWATNĄ imprezą. Próba ścigania za coś takiego jest o wiele większym złem, niż sama impreza.

Kto może mi zagwarantować, że kiedyś do władzy nie dojdą ludzie tacy jak oszalały z nienawiści do Kościoła Pieczyński i nie zakażą ludziom chodzenia do kościoła, świętowania Bożego Narodzenia itp? We Francji już wszystko idzie właśnie w tym kierunku, czemu nagle nie miałoby nastąpić to i u nas? I co wówczas? Przyzwyczajeni do tego, że można ścigać za PRYWATNE wyrażanie swoich przekonań jaki będziecie mieli wtedy argument by bronić się przed zakazem udziału we mszy świętej? Bo prezydent Pieczyński wytłumaczy, że Kościół katolicki to zło takie samo, albo i o wiele gorsze od nazizmu! A skoro nie wolno w lesie, PRYWATNIE świętować urodzin Hitlera układając swastyki z Prince Polo, to oczywistym jest, że nie wolno chodzić do kościoła.

Jeśli wolności nałoży się kaganiec, to nic nie staje na przeszkodzie, by jej założyć kolczatkę, kajdanki po czym obciąć jej głowę i spalić. Warto o tym pamiętać.

I to chyba tyle.

Następny tekst


Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś było ciekawe albo wartościowe, kliknij na zieloną łapkę. Albo na tę drugą, jeśli nie. Takie kliknięcie zawsze jest przyjemne, bo oznacza, że to co piszę nie pozostawiło Cię obojętnym. Możesz również udostepnić ten tekst w serwisach społecznościowych, dzięki czemu inni też go zobaczą. możesz też zasubskrybować kanał RSS który będzie cię powiadamiał o nowych wpisach: uruchom subskrypcje kanału RSS

kliknij, jeśli tekst ci się spodobał1kliknij, jeśli tekst ci się nie spodobał1
Skomentuj

Pewne sprawy muszą być jasne - to jest MÓJ blog, więc to ja decyduję o tym, co się na tych stronach pojawi, a co nie. Tak więc gdyby ktoś chciał wypisywać tutaj rzeczy, których nie chcę tu widzieć (myślę głównie o jakichś wulgaryzmach, spamie itp), to je po prostu usunę. Takie jest moje zbójeckie prawo. (Merytorycznych, ale krytycznych wobec mojego tekstu uwag nie usuwam.)...aha, i jeszcze jedno - w komentarzach nie wolno umieszczać linków.