Fotografia Adama Pietrasiewicza
Adam Pietrasiewicz
Widziane z pozycji siedzącej
czyli
co mam do powiedzenia na tematy bieżące i ponadczasowe.

E-book - historical fiction

Przejście do strony na której można kupić ebook Powroty

Co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi?

Złoto Wilhelma Tella i złoto terrorystów

18 listopada 2014

30 listopada 2014 odbędzie się w Szwajcarii ważne referendum. Helweci wypowiedzą się, czy chcą ponownego, częściowego powiązania swojej waluty ze złotem. Wziąwszy pod uwagę siłę, z jaką propaganda usiłuje odstrzelić ten projekt, można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić już dziś, że wynikiem referendum będzie jednak NIE.

Nie tak dawno zapłaciłem kartą bankową kilka tysięcy złotych za dużą naprawę samochodu. Nie mam zwyczaju zbyt często dokonywać operacji w tej wysokości za pomocą mojej karty – płacę nią za zakupy w sklepie kilkaset, czy częściej kilkadziesiąt złotych, za benzynę, czy za restaurację, albo za drobiazgi w sklepie. Mój bank też wie o tym, i dlatego w przeciągu 10 minut od wbicia przeze mnie PINu w ramach płatności za naprawę samochodu zadzwoniła do mnie pani z banku z prośbą, żebym potwierdził jej osobiście, paszczą, przez telefon, że dokonałem świadomie tej transakcji.

Poczułem się przez moment dopieszczony i bezpieczny! Wyobraziłem sobie, że mi ktoś ukradł kartę wraz z PINem, ale mój wspaniały bank stoi na straży moich oszczędności i nie pozwoli złoczyńcy mi ich odebrać. Ale zaraz potem przyszło opamiętanie.

Ten, kto kontroluje pieniądz, kontroluje wszystko inne. Dziś to banki kontrolują pieniądz dzięki czemu faktycznie kontrolują nas wszystkich. I nie jest to tylko kontrola teoretyczna – banki mają dziś realną władzę nad działaniami każdego z nas, na przykład poprzez pełną kontrolę naszych depozytów i wszystkich działań finansowych, które wykonujemy. Nasz bank ma FAKTYCZNIE możliwość uniemożliwienia nam normalnego funkcjonowania w życiu codziennym poprzez kontrolę naszej karty kredytowej/debetowej i naszych przelewów. To jest REALNA władza – bank MOŻE odciąć nam dostęp do naszych pieniędzy w każdym momencie i już sam fakt istnienia tej możliwości jest dowodem istnienia tej władzy.

Pieniądze są dziś w swej przytłaczającej masie jedynie zapisami w komputerach. Pieniądze papierowe, te które mamy w kieszeni w portfelu, są jedynie niewielką częścią całości masy pieniędzy, jaka jest na świecie. A całość tej masy pieniędzy, z wszystkich krajów, ze wszystkich kont i portfeli, kontrolowana jest przez banki i bankierów. Kontrolowana jest dziś faktycznie w taki sposób, w jaki mój bank na bieżąco kontroluje na co i w jakiej wysokości ja dokonuję operacji. Odnosi się to również faktycznie do operacji w gotówce, chociażby poprzez powszechne wprowadzanie zakazów dokonywania operacji gotówkowych powyżej pewnego poziomu.

Nie ma faktycznej ucieczki przed tą kontrolą...

Nie ma, jeśli chcemy pozostać w ramach istniejącego systemu. Systemu pieniądza, który jest w całości kontrolowany przez banki i bankierów.

Złoto jest najgorszym wrogiem nowoczesnych banków. Jest tak dlatego, że jest ono jedynym prawdziwym pieniądzem. Pieniądzem, który nie może być kontrolowany przez banki, pieniądzem uniwersalnym. Złota nie da się wytworzyć w dowolnych ilościach, złoto nie znika i się nie zużywa, i co najważniejsze, ludzie na całym świecie chcą mieć złoto tylko dla samego faktu że jest złotem. Złoto jest Pieniądzem (przez wielkie „P”). Banki nie mają kontroli nad złotem – mogą złoto mieć, albo go nie mieć, ale zawsze da się powiedzieć „sprawdzam” i faktycznie sprawdzić. Złoto jest anty-systemowe, bo jest albo go nie ma i jest odporne na kłamstwo, będące faktycznie fundamentem systemu finansowego, w którym dziś żyjemy.

Banki nie mogą pozwolić na niekontrolowany powrót do oparcia pieniądza na złocie, bo oznaczałoby to koniec systemu, w którym żyją.

Szwajcarzy będą niedługo głosować nad ograniczeniem (bo faktycznie do likwidacji, to jeszcze daleko) kłamstwa systemowego, na którym opiera się polityka banków. Banki nie mogą dopuścić, by to referendum odniosło sukces. Działają więc systemowo, zaczynając od tego, co naprawdę najbardziej boli, czyli od finansów. PayPal zablokował konto partii, która wzywa do głosowania na TAK i finansowała z darów wpłacanych właśnie na PayPal swoją kampanię. Jeśli ktoś wierzył, że PayPal jest prywatną instytucją pozostającą poza systemem bankowym, to ma teraz dowód na to, jak bardzo się mylił.

[mode teoria spiskowa ON]

Tak, wierzę w teorie spiskowe, bo historia nam pokazuje, że polityka, szczególnie ta wielka, to nic innego tylko seria spisków. Udanych i nieudanych oczywiście.

Otóż w kwestii złota banki zadziałały jeszcze i w inny sposób, bardziej wyrafinowany.

Państwo Islamskie ogłosiło właśnie wprowadzenie na terenach, które kontroluje nowej waluty – złotego dinara. Monety będą bite ze złota, srebra i miedzi.

Awersy i rewersy monet złotej, srebrnej i miedzianej, które mają być bite przez Państwo IslamskieAwersy i rewersy monet złotej, srebrnej i miedzianej, które mają być bite przez Państwo Islamskie

Oficjalnie po to, żeby wyrwać się w ten sposób spod kontroli Ameryki i ogólnie szatańskiego Zachodu. I faktycznie, gdyby udało im się wprowadzić taki pieniądz, to mógłby to być krok w kierunku uniezależnienia finansowego.

Sądzę jednak, że ten pomysł się nie uda, bo wprowadzenie takiego systemu monetarnego jest zbyt skomplikowaną operacją, by mogła ją przeprowadzić Państwo Islamskie znajdujące się w stanie permanentnej wojny.

Nie oznacza to wcale, że jest to pomysł „niewinny”.

Pojawienie się tego projektu może być wspaniale wykorzystane w walce przeciwko Szwajcarom, którzy chcą uzdrowić swój system finansowy, a także przeciwko wszystkim, którzy by chcieli w ogóle rozmawiać o złocie, jako prawdziwym Pieniądzu.

Dzięki pociągnięciu Państwa Islamskiego media bez trudu będą potrafiły powiązać koncepcję systemu opartego na złocie z terroryzmem. Naprawdę, nie potrzeba wiele by taki trik się udał.

Czy kogoś dziwi, że Państwo Islamskie właśnie teraz, gdy zbliża się szwajcarskie referendum, wprowadza z wielkim hukiem swoją nową walutę? Mnie nie dziwi, i co najważniejsze nie wierzę w zbiegi okoliczności.

[mode teoria spiskowa OFF]

Zachęcam do obserwowania rozwoju sytuacji w Szwajcarii jak i na Bliskim Wschodzie. Ale przede wszystkim zachęcam każdego do chronienia przynajmniej części majątku kupując złoto. Nie dajmy się ogłupić tym wszystkim, którzy będą chciali z nas zrobić terrorystów tylko dlatego, że interesujemy się tym kruszcem. Złoto jest dziś BARDZO tanie, a jeśli komuś wydaje się, że ponieważ od 50 lat jest nam ono obrzydzane (i to tylko w świecie zachodnim!), to nagle straciło wartość, którą miało od 6 tysięcy lat, to niech położy banknot 50 złotowy obok kupki 1200 banknotów 50 złotowych i zastanowi się nad proporcjami.

Złoto jest jedynym, prawdziwym Pieniądzem. Srebro jest tym, co jest najbardziej do złota podobne. Jest tak bez względu na to, czy ktokolwiek w to wierzy, czy nie.

Pieniądze, które mamy w portfelu mają tylko taką wartość, jaką im przypisujemy, w jaką wierzymy. Bez tego są tylko papierem.

Ludzie chcą mieć złoto tylko dlatego, że jest złotem. Ludzie potrzebują papieru do różnych rzeczy, a szczególnie w pewnej, często powtarzającej się sytuacji. Warto o tym pamiętać.

Następny tekst


Jeśli uważasz, że to co przeczytałeś było ciekawe albo wartościowe, kliknij na zieloną łapkę. Albo na tę drugą, jeśli nie. Takie kliknięcie zawsze jest przyjemne, bo oznacza, że to co piszę nie pozostawiło Cię obojętnym. Możesz również udostepnić ten tekst w serwisach społecznościowych, dzięki czemu inni też go zobaczą. możesz też zasubskrybować kanał RSS który będzie cię powiadamiał o nowych wpisach: uruchom subskrypcje kanału RSS

kliknij, jeśli tekst ci się spodobał3kliknij, jeśli tekst ci się nie spodobał
Skomentuj

Pewne sprawy muszą być jasne - to jest MÓJ blog, więc to ja decyduję o tym, co się na tych stronach pojawi, a co nie. Tak więc gdyby ktoś chciał wypisywać tutaj rzeczy, których nie chcę tu widzieć (myślę głównie o jakichś wulgaryzmach, spamie itp), to je po prostu usunę. Takie jest moje zbójeckie prawo. (Merytorycznych, ale krytycznych wobec mojego tekstu uwag nie usuwam.)...aha, i jeszcze jedno - w komentarzach nie wolno umieszczać linków.